Zwycięstwa BVB i Wolfsburga, remis Bayernu. Grali Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski

Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie pokonała w 29. kolejce Bundesligi Eintracht Frankfurt 3:1. Cały mecz dla Wolfsburga rozegrał Jakub Błaszczykowski, a jego drużyna pokonała Ingolstadt 3:0. Bayern Monachium bezbramkowo zremisował z Bayerem Leverkusen. Robert Lewandowski pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Borussia podchodziła do meczu po wydarzeniach z wybuchami i porażce 2:3 z AS Monaco w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Thomasa Tuchela zareagowali najlepiej jak mogli, tym bardziej, że potrzebują punktów, bo na razie zajmują czwarte miejsce w lidze dające na koniec sezonu możliwość gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Do trzeciego miejsca, które daje bezpośredni awans do fazy grupowej tracą tylko punkt.

Mecz dla gospodarzy rozpoczął się znakomicie, bo już w trzeciej minucie meczu bramkę zdobył Marco Reus, który powrócił do gry po kontuzji mięśniowej. Niemiec dostał od Pulisicia piłkę w pole karne i strzałem piętą wpakował ją do bramki. W 29. minucie wyrównał Eintracht. Marco Fabian pokonał bramkarza BVB kapitalnym uderzeniem zza pola karnego w samo okienko bramki. Czapki z głów! Dortmundczycy wyszli na prowadzenie jeszcze przed przerwą, a gola strzałem zza pola karnego zdobył Sokratis Papastathopoulos. Wynik meczu ustalił w 86. minucie Pierre-Emerick Aubameyang wykorzystał dogranie Dembelego i zdobył swoją 26. bramkę w sezonie (tyle samo ma Lewandowski). Całe spotkanie w barwach BVB rozegrał Łukasz Piszczek.

Wolfsburg – Ingolstadt 3:0

Wolfsburg walczy o utrzymanie w lidze, więc to bardzo ważne trzy punkty. Błaszczykowski i spółka objęli prowadzenie chwilę przed przerwą. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę do własnej bramki skierował Markus Suttner. W 69. minucie było już 2:0 dla „Wilków” po ładnej akcji zespołowej. Maximilian Arnold dograł piłkę spod linii końcowej na jedenasty metr do wbiegającego kolegi z zespołu, a był nim Yunus Malli, który strzałem bez przyjęcia pokonał golkipera Ingolstadt. Dziesięć minut przed końcem spotkania wynik ustalił Mario Gomez. Yannick Gerhardt dośrodkował piłkę w pole karne z lewego skrzydła, a Niemiec wpakował piłkę do bramki.

Bayer Leverkusen – Bayern Monachium 0:0

Drużyna Ancelottiego ma problem z wygrywaniem bez Roberta Lewandowskiego w składzie. Bayern w środku tygodnia przegrał pierwszy mecz w 1/4 finału Ligi Mistrzów z Realem Madryt (1:2), a Polak nie zagrał z powodu kontuzji barku. Z Leverkusen polski napastnik pauzował za kartki.

Bayern miał przewagę, ale nie potrafił znaleźć drogi do bramki Leno, nawet gdy Leverkusen grało w osłabieniu (od 59. minuty), bo za dwie żółte karki z boiska wyleciał Tin Jedvaj. Najbliżej zdobycia bramki był w 33. minucie Arturo Vidal, który po zamieszaniu w polu karnym przerzucił piłkę nad golkiperem i ta zmierzała do siatki, ale w ostatniej chwili z linii bramkowej wślizgiem wybił ją Toprak.

Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek Bawarczycy prowadzą w lidze z dorobkiem 69. punktów. Drugi jest RB Lipsk (61 punktów), trzecie Hoffenheim (54 punkty), a czwarta Borussia Dortmund (53. punkty). Wolfsburg jest na 13. miejscu z dorobkiem 33 punktów. Błaszczykowski i spółka nie mogą być pewni utrzymania w lidze. Nad 16. miejscem, które na koniec rozgrywek oznacza baraż o utrzymanie mają tylko punkt przewagi.